IV-konferencjaPaństwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zaprasza w dniach 13-16 czerwca br. na IV Ogólnopolską Konferencję „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Słowa w służbie nienawiści”.

Celem konferencji jest dyskusja nad istotą i skutkami systemów totalitarnych oraz zbrodni ludobójstwa we współczesnym świecie, a także refleksja nad sposobami skutecznych działań prowadzących do zapobiegania podobnym  zbrodniom w przyszłości. W tym roku uwaga uczestników skierowana będzie na znaczenie propagandy. Dyskusje będą również dotyczyć roli mediów w informowaniu, ale i kreowaniu obrazu wojen i konfliktów zbrojnych w XX i XXI wieku. Przez ten pryzmat będziemy rozmawiać zarówno o czasach narodowego socjalizmu i komunizmu, jak i o współczesnej Europie i świecie.

Wśród prelegentów konferencji znajdą się wybitni znawcy tematyki m.in. Halina Bortnowska, Anna Wolff-Powęska, Klaus Bachmann, Jan Grabowski, Eugeniusz Cezary Król, Mariusz Wołos, Andrzej Zoll czy Andrzej Żbikowski. Uczestnikami będą edukatorzy, nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujący się prawami człowieka i dziennikarze.

IV-konferencja

 

Pamiętaj z nami

14 kwietnia 2012, 16:00-23:00