Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy HitleraNakładem wydawnictwa Rebis ukazała się właśnie pozycja która powinna stać się lekturą obowiązkową dla wszystkich zainteresowanych tematem Generalnego Gubernatorstwa. Napisana przez Martina Winstona książka Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera, to pierwsza powstała poza granicami Polski monografia która przedstawia pełną historię nazistowskiego reżimu okupacyjnego w Polsce oraz tragicznych doświadczeń Polaków, Żydów i przedstawicieli innych narodów, którzy znaleźli się pod jego władzą.

Korzystając z bogatych źródeł, począwszy od dzienników i relacji świadków, po wcześniej niedoceniane, niezwykle oryginalne materiały, jak na przykład przewodniki turystyczne czy utwory poetyckie, Martin Winstone umożliwia czytelnikowi wyjątkowy wgląd w działalność Generalnego Gubernatorstwa.

 

Książka napisana w przystępny, zrównoważony i przesycony humanizmem sposób, na podstawie niezliczonych źródeł w języku polskim i niemieckim, nadaje masowym cierpieniom ludzką twarz. Winstone umieszcza również tragiczne losy tego miejsca w kontekście wewnętrznych rozgrywek politycznych Trzeciej Rzeszy oraz rywalizacji w obozie aliantów. To główne osiągnięcie tej książki, zasługującej na uwagę nie tylko ze strony studentów i badaczy, dla których będzie nieocenioną lekturą. – David Cesarani, profesor historii, Royal Holloway, Uniwersytet Londyński.

 

Ta znakomita książka wypełnia ogromną lukę w naszej wiedzy na temat drugiej wojny światowej, zwracając uwagę na obszar zupełnie niepodobny do jakiegokolwiek innego kraju okupowanej Europy, na którym naziści testowali swoje obłąkane teorie ekonomiczne, społeczne i rasowe. – Adam Zamoyski, autor książek „Orły nad Europą”, „1812. Wojna z Rosją”, „Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy”

 

Martin Winstone

pracuje jako nauczyciel, oprócz tego pisze książki historyczne (m.in. Holocaust Sites of Europe: An Historical Guide). Czas spędza również na nauczaniu w ramach organizacji Holocaust Educational Trust. Mieszka w Oksfordzie, w Wielkiej Brytanii.

 

Autor: Martin Winstone
Tytuł: „Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera”
Seria: Historia
Przekład: Tomasz Fiedorek
Oprawa: całopapierowa z obwolutą
ISBN: 978-83-7818-550-5
Wydanie: 1 (2015)
Liczba stron: 424
Format: 150×225
Cena: 49,90 zł
Kup w promocyjnej cenie na stronie Wydawcy!

Zapisz

Zapisz