Aktualności

Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera

 Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy HitleraNakładem wydawictwa Rebis ukazała się właśnie pozycja która powinna stać sie lekturą obowiazkową dla wszystkich zainteresowanych tematem Generalnego Gubernastrostawa. Napisana przez Martina Winstona ksiażka Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera, to pierwsza powstała poza granicami Polski monografia któa przedstawia pełną historię nazistowskiego reżimu okupacyjnego w Polsce oraz tragicznych doświadczeń Polaków, Żydów i przedstawicieli innych narodów, którzy znaleźli się pod jego władzą.

Korzystając z bogatych źródeł, począwszy od dzienników i relacji świadków, po wcześniej niedoceniane, niezwykle oryginalne materiały, jak na przykład przewodniki turystyczne czy utwory poetyckie, Martin Winstone umożliwia czytelnikowi wyjątkowy wgląd w działalność Generalnego Gubernatorstwa.

Czytaj więcej...

Konferencja naukowa „Po jednej i drugiej stronie linii Ribbentrop-Mołotow"

01Konferencja naukowa „Po jednej i drugiej stronie linii Ribbentrop-Mołotow. Okupacja niemiecka i sowiecka ziem polskich w latach 1939–1941 w porównaniu” – Warszawa, 29–30 września 2015

Czytaj więcej...

Losy mieszkańców Warszawy wysiedlonych do Krakowa po upadku powstania warszawskiego

grafika wystawy

Archiwum Narodowe w Krakowie przygotowało wystawę internetową pt."Dwa Światy", która ukazuje losy mieszkańców Warszawy wysiedlonych do Krakowa po upadku powstania warszawskiego. Wystawę dokumentów, relacji i wspomnień oraz fotografii z zasobu krakowskiego archiwum można oglądać na stronie internetowej: http://www.ank.gov.pl/dwaswiaty/index.html

Czytaj więcej...

Wystawa Kraków - czas okupacji 1939-1945

wystawa 0Fabryka Emalia Oskara Schindlera - ul. Lipowa 4

Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

Prezydent Miasta Krakowa oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zapraszają na wystawę stałą Kraków – czas okupacji 1939-1945, przygotowaną w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4. Jest to nowy oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wystawę będzie można zwiedzać od 11 czerwca 2010 roku.

Czytaj więcej...